ГЕРБ загуби повечето районни кметове на балотажа в София вчера (пълни резултати)
Статуята на Света София до метростанция Сердика
Общество ОРГ

На балотажа на местните избори провели се вчера, ГЕРБ губи повечето битки за районни кметове в столицата. Иначе както по-рано Ви информирахме Йорданка Фандъкова печели голямата “битка” с малко над 4%. Не така стоят нещата с районите обаче.

Ето и резултатите от балотажа за районни кметове в столицата вчера при обработени 100.00% СИК протоколи в OИК:

Искър

Ивайло Елков Цеков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 9368 гласа, 46.13%

Борис Цветков Цветков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 9254 гласа, 45.56%

Подуяне

Ева Михайлова Митова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 11 678 гласа, 53.07%

Веселин Вячеславов Жечев, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 8322 гласа, 37.82%

Лозенец

Константин Петров Павлов, “ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ” (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 11 513 гласа, 56.85%

Любомир Любомиров Дреков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 7007 гласа, 34.60%

Оборище

Николай Борисов Александров, “ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ” (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 5910 гласа, 50.92%

Петър Константинов Митев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС ) – 4546 гласа, 39.17%

Овча купел

Ангел Георгиев Стефанов, “ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ” (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 10 345 гласа, 55.62%

Христина Милчова Семерджиева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 6816 гласа, 36.65%

Красно село

Росина Георгиева Станиславова, “ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ” (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 14 829 гласа, 50.34%

Христо Панчев Апостолов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 11 585 гласа, 39.33%

Триадица

Димитър Петров Божилов, “ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ” (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 13 387 гласа, 54.10%

Николай Стоянов Терзиев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 8761 гласа, 35.41%

Средец

Трайчо Димитров Трайков, “ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ” (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 6484 гласа, 54.21%

Любомир Иванов Ковачев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 4135 гласа, 34.57%

Слатина

Георги Пламенов Илиев, “ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ” (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 12 366 гласа, 51.62%

Наталия Илиева Стоянова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 9614 гласа, 40.13%

Студентски

Петко Горанов Горанов, “ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ” (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 5602 гласа, 50.77%

Димитър Константинов Дилчев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 4441 гласа, 40.24%

Възраждане

Савина Йорданова Савова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 6068 гласа, 46.81%

Васил Василев Кънев, “ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ” (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 5651 гласа, 43.60%

Витоша

Теодор Богомилов Петков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 10 876 гласа, 50.47%

Христо Вълчанов Вълчанов, “ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ” (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 8802 гласа, 40.84%

Връбница

Младен Василев Младенов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 6854 гласа, 48.42%

Владимир Минчев Петров, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 6056 гласа, 42.78%

Красна поляна

Иван Вълчев Чакъров, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 8291 гласа, 47.47%

Георги Миланов Миланов, независим – 7725 гласа, 44.23%

Надежда

Димитър Александров Димов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 10 324 гласа, 51.63%

Стоян Емилов Цветков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 7818 гласа, 39.09%

Илинден

Иван Йорданов Божилов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 5445 гласа, 50.22%

Георги Александров Томов, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 4485 гласа, 41.36%

Нови Искър

Даниела Руменова Райчева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 5589 гласа, 55.97%

Владислав Владимиров Владимиров, Местна коалиция ДВИЖЕНИЕ БЪЛГАРИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ (ДБГ, ЗНС, НДСВ) – 3954 гласа, 39.60%

Сердика

Тодор Славов Кръстев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 7247 гласа, 53.24%

Янко Иванов Янков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 4982 гласа, 36.60%

Люлин

Милко Антонов Младенов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 16 879 гласа, 49.51%

Мая Кирилова Александрова – БСП ЗА БЪЛГАРИЯ, 14 568 гласа, 42.73%

Изгрев

Делян Младенов Георгиев, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 5730 гласа, 51.32%

Цветомир Велчев Жеков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 4440 гласа, 39.76%

Младост

Стефан Кирилов Стефанов, независим  19 231 гласа, 55.55%

Мария Йорданова Илиева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС)- 13 387 гласа, 38.67%

Панчарево

Николай Петров Гюров, независим  6048 гласа, 62.57%

Димитър Емилов Сичанов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 3207 гласа, 33.18%

Промените

Обобщено ГЕРБ печелят 11 столични района, Демократична България печели централните части в столицата с 8, за БСП остава 1 кандидат в Изгрев, който е издигнат само от тях и 3 независими кандидати, които обаче са подкрепени от социалистите. В общи линии това прави нещата 50 на 50% спрямо ГЕРБ и останалите партии и независими кандидати в районите на столицата.

Като основен “бастион” на ГЕРБ остава Люлин, където Милко Младенов остава несменяем кмет отначалото на идването на кметското място в София на Йорданка Фандъкова.

Младост обаче остава на “анти-ГЕРБ” вълна, след като на предишните избори избра Десислава Иванчева (която беше задържана за подкуп), а сега избраха независимия кандидат арх. Стефан Стефанов, който е подкрепен от БСП.

Изненада е и спечелването на Студентски град от “Демократична България” в лицето на Петко Горанов спрямо Димитър Дилчев, който също беше “непреместваем” от квартала и беше сочен за сигурен районен кмет на ГЕРБ.

На фона на всичко това пъстрата обстановка в столицата се допълва от общински съвет в който за първи път ГЕРБ няма да има мнозинство, но ще може да управлява възоснова на националната си коалиция с ВМРО и АТАКА.

Ето и разпределението на общинския съвет в столицата:

ГЕРБ – 27
БСП – 15
ДБ – 12
ВМРО – 4
АТАКА – 2
Борис Бонев – 1

Общество ОРГ

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *



Никаква част от сайта obshtestvo.org не може да бъде копирана и разпространявана без изричното посочване на статията-източник с хиперлинк. Пишете ни на news@obshtestvo.org

Абонирай се за важните теми

Запиши се в нашият бюлетин и получавай най-актуалните теми, разкрития и разследвания от България и Европа.